пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic właściwie nie podkreśli linii trawy czy tez kwietnika jak małe żywe sztachety.

Niesłychanie wysokie, albowiem prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, a w przypadku potrzeby zasłania sąsiednie budynki oraz ulice. Żeby wykonać taki parkan rośliny zasadzamy naokoło granic posesji. Jeśli mamy dosyć miejsca, w największym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, jaka ponadto rodzi orzeszki. Jeśli chcemy ażeby nasze zielone ogrodzenie było niezmiernie wysokie zaś zarazem wąskie to w zacienionym miejscu można je uformować z limaku pospolitego, grabu powszechnego a także klonu. Pamiętajmy jednakże, że gdy rośliny nas przerosną, ich przycinanie może być utrudnione.

Nic właściwie nie zaznaczy linii trawnika ewentualnie kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

W cieniu, gdzie podobnie trawa, jak i rośliny kwiatowe często nie chcą satysfakcjonująco wzrastać w określonych terenach, niskie drzewa zdołają utrzymać zielone bogactwo w wyznaczonym miejscu względnie osłonią gołe place gleby. Estetycznie przycięty niewielki żywopłot już sam notabene robi za ozdobę ogródka. Na zielone ogrodzenia nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę jedynie ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, lecz przecież w ciemnych zakątkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś ozdabiają je małe jabłuszka, które wolno przerobić na konfitury.

Niskie albo duże zielone ogrodzenia można uzyskać z gatunków iglastych.

Niestety, rośliny z tej grupy często są dużo bardziej kosztowne aniżeli krzewy liściaste. Z nich najlepiej znosi cień cis zwyczajny. Najczęściej szeroko się rozrasta i trzeba go obcinać, lecz jego odmianę Cis można pościć sam jeden.Powinien się prędko wschodził zaś uchroni filarowy kształt.

Gdyby wasz kącik jest bardzo zacieniony, wskazane jest aby zielony palisada rozświetlić kolorowymi skazami. Poniektóre spośród cienioznośnych wariantów maja formie o jasnych ewentualnie pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr sztampowy Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne odcienie są najbardziej wyraźne w słońcu, jakkolwiek nawet w chłodzie listowie zostają wcale jasne, bez mała oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий