вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty z drewna w mgnieniu oka się destruują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od poprawnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy wynik finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten gatunek płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий